Jak vybrat ubytování na dovolené

Možná se to zdá ještě brzy, ale já si vždy místo své dovolené na kole vybíral už na jaře. V dubnu jsem měl docela přehled o termínech v práci a nejraději jsem jezdil po krajině v srpnu. Takže zůstává vybrat lokalitu a pak vhodné ubytování. Mám rád penziony, atmosféra je v nich taková komornější a nabízí i vhodné prostory pro uschování kol.

Netajím se tím, že mám rád pohraniční oblasti. V minulosti jsem hojně využíval volné přejezdy do Rakouska a Německa a prohlédl si z kola tamní venkov. S tím teď asi bude na pár let problém. Ale naše pohraniční oblasti, protože byly dlouhá léta „zakázaným prostorem“, jsou známé krásnou přírodou a minimem průmyslu. Takže opět plánuji dovolenou někde v pohraničí.

Pamatuji se, jak jsem při jedné pauze na kávu kdesi v České Kanadě prohlásil, že sem bych se ještě jednou vrátil. Takže pokud na dva týdny na dovolenou s kolem, tak do České Kanady. Zaměřím se tedy na penziony v jižních Čechách v jejich východní části na hranici s Vysočinou. Pro více městsky založené turisty jsou dobrou volbou penziony v Jindřichové Hradci. Máte možnost poznávat město a jeho zákoutí, objevovat historické zajímavosti i navštěvovat zdejší vynikající restaurace a přitom po pár šlápnutích jste v krásné přírodě.

Zámek Jindřichův Hradec

Já mám ale raději přírodu a proto si asi zase vyberu nějaký penzion v Nové Bystřici, poslední zkušenost byla vynikající. Malé město nabízí skvělé možnosti stravování, drobných nákupů a je obkoleseno malými vesničkami, udržovanými silnicemi i lesními cestami a všude je v létě plno borůvek. A do Jindřichova Hradce zajedu autem nebo se projedu romantickou úzkokolejnou železnicí. Cyklotras je zde nespočet a stále najdete místo, které jste ještě na kole neprojeli, i když jste tady na delší dobu.

Hledat ubytování v kraji, který neznáte, může být celkem oříšek, často i s nepříjemným překvapením, jak se nám to stalo před lety na Šumavě u Sušice, naštěstí to dobře dopadlo. Proto dám víc na dobré reference na internetu a pro ubytování na dovolenou si vybírám penziony na webu Penzion.cz. Chci si dovolenou užít a příjemné ubytování v hezkém prostředí je toho základ.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..