Jak vybrat sedačku na kolo pro dítě

Celý život rádi jezdíte na kole a nyní nevíte jak to skloubit s malými dětmi? Je to jednoduché, pořiďte si sedačku a děti můžete vozit celou dobu s sebou. Navíc tak můžete vyrazit na rodinný výlet, který celé rodině prospěje. Nevíte si rady, podle čeho vybrat sedačku pro dítě? V první řadě se musíte rozhodnout, zda chcete mít dítě před sebou nebo za sebou. Následuje pak zvolení typu zapínání. Nezapomeňte, že pokud si nebudete vědět rady, v jakékoliv prodejně vám můžou poradit, co je pro vás výhodnější. Sedačku lze zakoupit již pro osmnácti měsíční dítě.

Na co si dát pozor

Na vámi zvolené sedačce by neměly být žádné otvory či části, o které by se dítě mohlo poranit či pořezat. Také musí být vše pevně připevněno. Děti jsou velmi vynalézavé, a tak by si vaše dítko mohlo cokoliv rozepnout či rozšroubovat. Tím by mohlo dojít k pádu z cyklistického kola a vážnému zranění. Důležitou součástí správné dětské sedačky jsou kvalitní bezpečnostní pásy, které musí být dělané tak, aby je samotné dítě nechtěně nerozeplo. Měly by se zde nacházet opěrky na nohy, umístěné tak, aby se dítě nemohlo připlést do jakékoliv části cyklistického kola. Také dětská cyklistická sedačka musí splňovat dané normy, bez kterých není vhodné z bezpečnostních důvodů vyjíždět.

Rozdělení sedaček

Jak už jsme říkali, musíte si vybrat, zda chcete mít dítě před sebou či za sebou. Jestliže máte dítě před sebou, máte nad ním neustálou kontrolu. Naopak pokud máte dítě vzadu, nemáte ho stále pod kontrolou. Výhoda sedačky vzadu je taková, že je dítě chráněno před prachem a nečistotami z cest.

Sedačky se kupují podle hmotnosti dítěte. Přičemž sedačka ve předu se hodí spíš pro menší děti. Nezapomeňte, že dítě musí být v sedačce vždy připoutáno a také musí mít cyklistickou přilbu, která ho chrání před zraněním hlavy.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..