Jak se správně pojistit na cyklo výlet do zahraničí?

Jaro je tu a sním konečně začíná nová cyklistická sezóna. Rozhodli jste se, že letos vyrazíte na cyklistickou dovolenou do zahraničí? Kromě kola, funkčního oblečení a dobré nálady si s sebou nesmíte zapomenout vzít dobrou cestovní pojistku. Jak mít jistotu, že je výhodná a kde sjednat rychle?

Sledujte limity!

Pokud se nechcete při výběru cestovní pojistky spálit, nesmíte se při výběru řídit její cenou. Je třeba se zaměřit na výši pojistných limitů. Ty stanovují maximální částku, kterou za vás pojišťovna v případě lékařského ošetření zaplatí. Léčebné výlohy (např. ošetření v nemocnici, dovoz do nemocnice, převoz do České republiky aj. se mohou vyšplhat i do výše několika milionů korun. Je proto lepší volit pojištění s vyššími limity, ideálně s pojistnými limity 5 000 000 Kč. Pokud byste měli pojistku s nižšími limity, hrozí, že budou překonány a vy si budete muset zbytek hradit ze své kapsy.

ergo.cz
 

Pozor na podmínky

Před zaplacením si bedlivě pročtěte VPP pro cestovní pojištění. Sledujte nejen výši limitů. Musí vás zajímat, na co vše se pojistka vztahuje. Pokud není v pojistce zahrnuta nějaká činnost, které se při pobytu mimo ČR budete věnovat, měli byste se připojistit. Pokud se chystáte s koly do hor, zjistěte si, v jaké nadmořské výšce se budete pohybovat. Pro pobyt ve vyšší nadmořské výšce je třeba se také připojistit.

cyklo
 

TIP: Pokud vyrážíte na kola do vzdálenějších končin, určitě si zabalte i cestovní lékárničku, abyste byli schopni poskytnout první pomoc. Co vše by měla obsahovat? Přečtěte si ještě tento článek.

Online s výhodami

Jestliže nechcete vyřizováním pojistky ztrácet čas, podívejte se na srovnání cestovního pojištění on-line a rovnou si pojistku také sjednejte. Zabere vám to jen několik minut vašeho času. Pojištění je platné od druhého dne.Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..