Jak předejít ztrátě jízdního kola

Nikdo z nás nechce přijít o jízdní kolo. To vám někdo může ukrást během pár vteřin a vy s tím nic neuděláte. Šance, že jej někdo dokáže najít je následně skutečně velice malá. Muselo by se jednat o štěstí. Pokud nechcete, aby vám vaše jízdní kolo někdo ukradl nebo se ztratilo před vašima očima, pak dělejte vše pro to, abyste ho dokázali uchránit. K tomu vám pomohou převážně zámky. Kromě zámků je důležitý také předmět, ke kterému jízdní kolo uzamknete. Lidé často chybují v tom, že jízdní kolo zamknou k předmětu, který lze snadno vyrvat nebo jiným způsobem poškodit.

Jak předejít ztrátě jízdního kola?

Kvalitní zámek je bezesporu základem toho, jak předejít ztrátě jízdního kola. Tím však bezpečnost zdaleka nekončí. Většina cyklistů chybuje už u samotného zámků. Proč? Mají pocit, že vozit s sebou zámek na jízdní kolo zabírá jen místo. Kromě toho se jedná o váhu v batohu navíc. Jestliže ale takto budete přemýšlet, pak snadno můžete o své jízdní kolo přijít. Dnešní zámky nejsou příliš těžké ani nijak velké na to, aby vám zabíraly veškeré místo ve vašem batohu. Přitom vás může zachránit. Jinými slovy ochránit vaše jízdní kolo před krádeži.

Dále se musíte zaměřit na bod, za který jízdní kolo zamknete. Určitě zapomeňte na to, že jízdní kolo zamknete za přední kolo. Přední kolo se dá totiž snadno odmontovat. Zloději často odchází i bez předního kola. To nechají zamknuté na místě, na kterém jste jízdní kolo nechali. Ideálním místem pro zamknutí jízdního kola je rám nebo vidlice. I u těchto míst buďte opatrní. Zajímáte se proč? I tato místa jsou relativně nebezpečná a zloděj je dokáže překonat. Na druhou stranu jsou bezpečnější, než použít zámek na přední kolo.

Co dalšího pohlídat?

Jízdní kolo zamkněte i v momentě, kdy od něho odcházíte jen na pár vteřin. Problém je totiž v tom, že zlodějům většinou pár vteřin vaší nepozornosti stačí k tomu, aby se jízdního kola zmocnil a následně na něm odjel. Jízdní kolo se zamyká k pevným stojanům. Tyto stojany by neměly jít vyrvat nebo jiným způsobem poškodit. V České republice jich moc není, a tak je potřeba improvizovat. Rozhodně jízdní kolo nezamykejte k objektům, které jsou pohybovatelné. Jakmile přijedete domů, jízdní kolo je potřeba uschovat tak, aby nebylo snadno získatelné.

V bytových jednotkách máte možnost mít jízdní kolo v kolárně. To je ovšem čas od času špatným rozhodnutím. Zloději se dokážou dostat i do těchto místností. Následně mají prakticky celou noc na to, ukrást jízdní kolo. Pokud máte tu možnost, dejte si jízdní kolo na chodbu ve svém bytě. Vlastníte-li rodinný dům, máte vyhráno. Jízdní kolo schováte snáz. Posledním bodem, jak předejít ztrátě jízdního kola je označení, a to buď mikrotečkami nebo GPS lokátorem. Takto máte alespoň nějakou šanci na to, že se vaše jízdní kolo najde, bude-li ukradnuto.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..