Jak používat jednotlivé typy brašen na jízdním kole

Je důležité umět používat brašny na jízdní kolo, protože právě ty vám dokážou rozšířit úložný prostor. Brašnu na jízdní kolo lze umístit prakticky kdekoliv. Existuje totiž několik druhů brašen a každá z nich je určená pro jinou část jízdního kola. Jinými slovy každá brašna se montuje na jinou část. Popíšeme vám nejenom jednotlivé typy brašen, ale převážně to, na co jsou určeny. Jestliže jezdíte po městě, pak nejspíš všechny brašny na jízdním kole nevyužijete. Jednak byste do nich neměli co vkládat a jednak by vaše jízdní kolo bylo zbytečně zatíženo.

Typy brašen a k čemu slouží

Prvním typem jsou brašny na řídítka. Ty jsou určené převážně pro mobilní telefony, klíče nebo peněženku. Pokud jezdíte po městě a víte, že vaše projížďka bude velice krátká, nemusíte si s sebou brát ani batoh. Stačí vám jen tato brašna a důležité věci v případě, že by došlo k nehodě. Další brašnou je brašna do rámu. Tato brašna je nejčastěji používaná. Často má trojúhelníkový tvar. I tato brašna slouží pro malé věci. Rovněž do této brašny můžete umístit mobilní telefon, klíče nebo peněženku. To už ovšem bude záviset na vás, jestli chcete mít všechny věci pod kontrolou či nikoliv.

Brašna na řídítka je umístěna před vámi. Věci tak máte neustále po ruce a na očích. Dalším typem brašny je brašna na přední nosič. Tuto brašnu na krátké vyjížďky nejspíš nevyužijete. Platí to i v momentě, kdy bude vaše jízda trvat déle, ale zůstanete u ní stále ve svém městě. Brašna na přední nosič je určená spíše pro delší výlety, jež trvají i několik dnů. Brašnu na přední nosič lze umístit jak na jednu stranu, tak na obě. Pokud umístíte větší brašnu na přední nosič, snažte se rozložit váhu. Tím získáte lepší jízdu, protože upravíte těžiště vašeho jízdního kola.

Jak použít další brašny na jízdní kolo?

Dalším typem brašny je ta, která je naopak na zadní nosič. Brašna na zadní nosič je opět určená pro několikadenní až týdenní cesty. Je potřeba si všímat toho, jakou brašna umožňuje maximální váhu. Na zadní nosič lze umístit mimo jiné i tzv. trojbrašnu. Tím získáte více úložného místa. Do těchto brašen můžete umístit jak náhradní oblečení, tak občerstvení a další důležité věci, mezi které patří mimo jiné i základní hygiena. Vždy záleží na tom, jak dlouhá bude vaše cesta. Je možné umístit na jízdní kolo všechny výše uvedené brašny.

Kromě brašen na jízdní kolo si s sebou můžete vzít i batoh na záda. Je potřeba ale myslet na to, že budete zatížení. Jízdní kolo získá na váze. Mimo jiné budete mít i batoh na zádech. Posledním typem brašny je brašna pod sedlo. Jedná se o malou brašnu, která nemá sice velké množství úložného prostoru, ale dokáže vám pomoct, a to jak při vyjížďce ve městě, tak u několikadenního nebo týdenního výletu. To už však bude záviset na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..