Jak odhlučnit brzdy na vašem jízdním kole

Jak odhlučnit kotoučové brzdy na jízdním kole? Pokud vlastníte automobil, s největší pravděpodobností jste se setkali s problémem, kdy vám vrzaly nebo se jiným způsobem ozývaly vaše kotoučové brzdy. Vždy se jednalo o nějaký problém. Nemusí to znamenat, že jsou kotoučové brzdy již na konci své životnosti. Problém se musí identifikovat. To platí i o jízdním kole. I u něho se může objevit vrzání nebo pískání kotoučových brzd. Jak odhlučnit v takovém případě kotoučové brzdy u jízdního kola? To vám prozradíme v následujících odstavcích.

Odhlučněte kotoučové brzdy u jízdního kola

Co budete k tomuto procesu potřebovat? Připravte si jehlové kleště, středně hrubý smirkový papír, čistič na kotoučové brzdy, nastavitelný klíč, imbusové klíče, tenké podložky do upínáku trměnu. Dále nesmíte zapomenout také na brzdovou kapalinu, plastovou láhev, hadičky, ochranné oblečení a vázací pásky. V kostce vám v několika bodech popíšeme, jak postupovat, pokud máte problémy s hlučnosti brzdového kotouče. Je potřeba tento problém začít řešit. Nemusí se jednat o nic vážného, ale není dobré nechávat problém přetrvávat. Může dojít i k poškození samotného brzdového kotouče.

V první řadě je nutné srovnat brzdový kotouč. Tento bod patří k prvnímu, který je potřeba provést. Po dokončení procesu můžete přistoupit k druhému bodu. Tím je zkontrolování opotřebení brzdových destiček. Brzdové destičky se mění ve chvíli, kdy je brzdová směs menší než 1 mm. Pokud jsou opotřebené, tak proveďte instalaci nových brzdových destiček. Jestliže jsou brzdové destičky v pořádku a tloušťka je plně vyhovující, pak je ponechte. Máte zjištěno, že problém se zvuky se netýká opotřebení brzdových destiček.

Jak dále pokračovat?

Čtvrtým bodem je vyčištění a zdrsnění kotouče. Čističe a různé specializované oleje vám pomohou zlepšit výkonnost brzd. Jsou-li brzdové kotouče oblýskané nebo zcela hladké, zdrsněte je. K tomu vám pomůže středně hrubý brusný papír. Pomocí brusného papíru zdrsníte povrch brzdového kotouče. Opět tím zvýšíte účinnost brzdových kotoučů i destiček. Dalším bodem je centrování třmene. Pokud třmen není vycentrovány, může to způsobovat vrzání. Ten je potřeba vycentrovat. Jedná se však o složitější proces. Určitě ale naleznete plno návodů, jak toho docílit.

Šestým bodem je nastavení napětí lanka. Jakmile dokončíte tento bod, můžete se přesunout k sedmému bodu. Tím je nastavení pozice destiček. Nyní se blížíme ke konci. Osmým bodem je doplnění brzdové kapaliny. Nová brzdová kapalina rovněž zlepší kvalitu brzd. Poté je nutné brzdy odvzdušnit, abyste se mohli přesunout k poslednímu bodu. Tím je rovnoměrné nastavení destiček. Po dokončení posledního bodu máte hotovo a vaše jízdní kolo je plně připraveno, co se týče brzd. Opět můžete své jízdní kolo plně využívat. Brzdy na vašem jízdním kole budou citlivější a účinnější. Je tedy dobré si na své jízdní kolo z pohledu brzd znovu zvykat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..