Jak nejlépe potěšit cyklistu pod stromečkem?

Máte mezi příbuznými, známými či přáteli vášnivého cyklistu? V tom případě jeho zálibu rozhodně neopomíjejte při výběru vánočních dárků. Určitě bude mít velkou radost, že na něho pamatujete a vhodný dárek s cyklistickou tematikou ho potěší mnohem víc, než příliš velké ponožky, nebo sada kapesníků, když stejnou dostal už vloni. Jaké dárky vybrat pro cyklistu? Co se mu může v nadcházející sezóně hodit?

Batoh pro dokonalý komfort

Má váš cyklista spoustu různých brašniček, kterými ověsí svoje kolo tak, že připomíná vánoční stromeček? Potom je nejvyšší čas pořídit mu kvalitní větší batoh. Jaké požadavky by měl splňovat? Především by měl mít dostatečně velký objem, aby se mu do něj vešly všechny nezbytnosti, ale nebyl přetížený. Ideální je obsah tak šest litrů. Výborné jsou batohy rozdělené do většího počtu přihrádek a komor. Měl by mít také anatomické popruhy. Odvětraná záda, aby se pod ním jezdec nepotil. Výborný je i úchyt pro připevnění helmy a blikačky.

Computer změří i spálené kalorie

Dalším výborným tipem je cyklistický computer. Má spoustu funkcí, ze kterých bude majitel nadšený. Například mu změří ujetou vzdálenost, rychlost, ale také tepovou frekvenci při projížďce, a to jak okamžitou, tak i průměrnou nebo maximální, odečte výkon, spotřebu kalorií, obsahuje i výškoměr. Předností cyklistických computerů je skutečnost, že se dají využít i při jiných sportech. Podobně užitečná je i GPS navigace. Umožní plánovat a sledovat trasu. GPS přístrojů je velké množství, můžete si vybrat podle nároků obdarovaného dražší či levnější variantu.

Brýle na slunce i zataženou oblohu

Dobře vidět na kole by mělo být základem každého jezdce. Proto se neobejde bez kvalitních cyklistických brýlí. Pokud zvolíte jako dárek právě je, určitě nesáhnete vedle. Výborné jsou brýle s vyměnitelnými skly. Pokud venku svítí slunce, nasadí obdarovaný tmavá skla, jestliže se obloha zatáhne do šeda, vymění je za čirá. Výměna skel se přitom provádí velmi snadno a rychle.

pumpa

Multifunkční nářadí se hodí vždycky

Jestliže má váš známý, kamarád či přítel dobrý batoh, computer, navigaci i kvalitní brýle, můžete mu pořídit sadu multifunkčního nářadí. Díky sadě klíčů a nástrojů různých rozměrů a druhů si pak na cestách poradí s jakoukoli opravou. Žádná technická závada ho potom na výletě nezastaví.

retez

Ponožky mohou mít i příjemný design

Jestliže jste si jisti velikostí a vkusem, můžete se pustit i do výběru oblečení. Vhodným dárkem mohou být třeba trika s ionty stříbra zapracovanými přímo v textilním materiálu. Chrání proti pachu a mikroorganismům. Nic nezkazíte také kvalitními cyklistickými ponožkami, které umí odvádět přebytečné teplo i pot a navíc mohou být i pěkným designovým kouskem.

Ochraňte účinně i řídítka

Může se stát, že vám už moc peněz nezbývá, ale přitom byste svého kamaráda či příbuzného potěšili nějakou cyklistickou maličkostí. Můžete se sáhnout po gripech na řídítka. Právě ony pomáhají dobrému držení řídítek. Zamykatelné gripy mají objímky se šrouby, díky kterým se pak na řídítkách neprotáčejí.

Atlas pro plánování

Teď z trochu jiného soudku. Patří obdarovaný mezi ty, kteří si rádi své cyklistické cesty dopředu plánují a přemýšlejí, jaké pamětihodnosti během výletu navštíví, aby spojili sport také s nějakým kulturním zážitkem? Potom zcela jistě uvítají kvalitní cyklistický atlas. Naleznou v něm nejenom cyklostezky, ale také tipy na nejhezčí trasy, a to se cení.

cyklistky

Myslete i na bezpečnost

Důkaz, že na své blízké opravdu myslíte a není vám lhostejná jejich bezpečnost ani na kole, může přinést i zdánlivá maličkost, jako například reflexní samolepky. Pomohou, aby váš blízký byl vidět i za pošmourného počasí a stojí jenom pár korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..