Jak naučit své děti jezdit na kole

Kolo není příliš levná záležitost, ale i přesto byste měli svým dětem kolo koupit. Je jasně, že z něj za chvíli vyroste a vy budete nuceni koupit mu opět další kolo. V tomto případě se můžete zeptat známých, jestli neprodávají za nižší cenu kolo po jejich dětech a to staré co máte doma, prodáte zase někomu vy. Nezáleží, zda na kole jezdíte nebo nejezdíte, ale své děti byste to naučit měli. Každé dítě potřebuje spoustu pohybu a kolo je pro ně tím pravým.

V kolika letech začít své dítě učit na kole?

Nejlepší doba, kdy začít dítě učit na cyklistickém kole je okolo tří let věku dítěte. Záležet pak bude na šikovnosti dětí. Můžete totiž ke kolu přidat postranní kolečka, která ze začátku pomohou dětem udržovat správnou rovnováhu. Nenechávejte ale postranní kolečka příliš dlouho. Mohlo by se stát, že si ne ně dítě zvykne a nebude se jich chtít vzdát. Pokud je šikovnější a vidíte, že má skvělou rovnováhu i při chůzi a běhu, zkuste to ihned bez postranních koleček.

První instrukce

V první řadě musíte dítěti kolo představit a ukázat mu, k čemu se jaká část kola používá. Ukažte mu, jak se brzdí. Následně mu zdůrazněte, že pokud chce jezdit na kole, vždy musí mít na hlavě ochrannou přilbu. Pokud se bojíte, že by vaše dítě mohlo rychle spadnout a ublížit si, můžete mu přidat i chrániče na lokty, aby si je dítě při pádu neodřelo.

První jízda

Ukažte dítěti, jak správně nasednout na kolo. Následně mu připomeňte, že se za žádnou cenu nemá při jízdě pouštět řídítek. Pokud chcete vyzkoušet, jak se vaše dítě na kole orientuje, zkuste nejdříve, aby se místo šlapání odráželo. Jakmile bude poprvé nasedat a chtít šlapat, přidržte mu celé koho za sedačku. Následně ho pobídněte, aby zkusilo šlapat. Když dítě uvidí, že jej držíte, bude mít větší pocit bezpečí. Jakmile budete mít pocit, že mu jízda i zastavování jde bez potíží, zkuste ho po chvilce jízdy pustit samotné. Pokud vaše dítě zvládne i tohle, nechte ho, aby zkusilo i nasednout samotné.

Důležité informace na závěr

Nikdy po svém dítěti nekřičte. Mohlo by se stát, že by na kolo už nikdy neusedlo. Zkuste ho pouze nenápadně motivovat. Nezapomeňte dítě na závěr tréninku pořádně pochválit. Bude se tak těšit i na další trénink.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..