Informace o cyklistice

I cyklistika v sobě skrývá různé fakta a zajímavé informace. Právě s těmito informacemi vás v tomto článku seznámíme. Prozradíme vám, kolik kilometrů cyklostezek se v České republice nachází nebo kolik lidí své okolo chrání před krádeží. Pokud vás tato problematika zajímá, pak nás následujte v odstavcích níže. Baví vás cyklistika? Rádi se zajímáte o nové a důležité informace? Tento článek je bezpochyby pro vás. Pojďme se na to společně podívat.

V článku se zaměříme nejenom na informace ohledně cyklostezek, ale také na to, kolik cyklistů si podle různých statistik své kolo nezamyká. Jinými slovy, tito lidé nevyužívají žádné bezpečnostní prvky proti krádežím. Není se pak čemu divit, že jedna čtvrtina majitelů kol má osobní zkušenost s krádeží. Krádeže neprobíhají jen v panelových nebo rodinných domech. Zloděj se dnes dostane prakticky všude. Existuje mnoho případů, kdy se zloděj dostal lidem na zahradu nebo do zamčené kolárny v panelovém domě.

Své jízdní kolo je potřeba neustále hlídat a zabezpečovat. Jezdíte na jízdním kole i do obchodu? Máte pocit, že na pár vteřin může zůstat okolo bez toho, aniž byste ho zamkli bezpečnostním zámkem? Zvlášť přes den si cyklisté myslí, že zloději nemají šanci. Jak se ovšem říká, pod světlem bývá největší tma, a tak zloději útočí i před obchodními centry. Zkrátka si vyčkají na to, až své jízdní kolo opustíte a vejdete do obchodu.

Muži versus ženy

Podle statistik jezdí na jízdním kole více muži. To platí i o nákupu dražších jízdních kol. Muži často nakupují jízdní kola dražší než 10 tisíc korun. U žen se hodnota nákupu mnohdy pohybuje i pod hranici 10 tisíc korun. Považují totiž jízdní kolo za dopravní prostředek, a tak nezáleží na tom, zda se jedná o kvalitní nebo méně kvalitní jízdní kolo. Hlavním úkolem je dostat se z místa A na místo B. Do garáže si ukládá jízdní kolo přibližně 50 až 65 % majitelů. Zbylá část využívá k úschově jízdního kola sklep.

Věděli jste, že existuje pojištění, které vaše jízdní kolo ochrání? O tomto produktu ví přibližně jen 5 až 10 % cyklistů. Podle odborníků připadá na 200 domácností asi 300 jízdních kol. Teď se dostáváme k nejzajímavějším bodům. Tím jsou cyklostezky. Téměř každá cyklostezka je vedena přírodou. Cyklisté tak kromě samotné činnosti mohou obdivovat krásy České republiky, a to prakticky ve všech městech. Nezáleží na tom, odkud jste, cyklostezek je u nás opravdu spousta.

Kolik kilometrů cyklostezek je v České republice?

Tuto hodnotu nelze přesně určit. Každým rokem se staví nové a nové cyklostezky, popřípadě se prodlužují ty stávající. Před 10 lety byla tato hodnota stanovena přibližně na 2 tisíce kilometrů cyklostezek. Ať už budete vyrážet na jakoukoliv cyklostezku, nezapomeňte na bezpečnostní vybavení a prvky. To platí i o jízdě po cyklostezce. Stále nalezneme u nás spoustu cyklostezek, které nejsou dostatečně dobře osvětleny. Jízda ve tmě zde může být opravdu velice adrenalinovým sportem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..