Elektronické zabezpečení domu

Každý rok se těším na svou cyklodovolenou. Na dva týdny odjedu z města, vypadnu z pracovního rytmu a užívám si krásné přírody a výletů na kole. A stejně tak trochu trnu, co se může stát s mým domovem po dobu, kdy tam nebudu.

Ode mne se nikdo nedozví na sociální síti, když čtrnáct dní bude můj dům prázdný. Neposílám zlodějům takovou pozvánku. Na druhou stranu vím, že si sami dokážou vytipovat vhodné objekty a vhodné období. Proto hledám elektronické zabezpečení, které ochrání můj domov před nevítanou návštěvou. Vím, že dnes existují takové kamerové systémy, které mi umožní kdykoliv se podívat, jak to aktuálně vypadá ve střeženém objektu anebo si přehrát uložené záznamy staré i několik dní. Přes internet a na druhém konci republiky.

Ovšem vědět, že se něco stalo nebo právě děje, nestačí. Lepší než nachytat zloděje je vyplašit ho nebo odradit. Na to slouží alarmy, které po zjištění narušení soukromí svým zvukem upozorní sousedy i samotného zloděje. Ten nestojí o pozornost okolí při své „práci“ a radši uteče. Bezpečnostní kamery už jen natočí a zaznamenají pokus o vloupání, případně poškození zařízení domu. Preventivně proti vloupání do domu slouží i některé viditelně instalované prvky zabezpečovacích systémů a kamery nad vchodem.

zloděj

Trochu jsem měl obavy z dodatečné montáže elektronického zabezpečení do hotového domu. Propojení všech kamer, snímačů otevřených oken i dveří a senzorů pohybu s malým centrálním ovládáním si vyžaduje celkem dost kabelů, a tedy i zásahů do zdí a příček. Vrtání a lištování a pak oprav omítky a malování. Výrobci vycházejí vstříc všem majitelům bytů a domů a nabízejí i bezdrátové alarmy. S nimi jde instalace rychle a bez stavebních zásahů. Minimalizujete množství kabelů a časovou náročnost montáže zabezpečovacího zařízení.

Když je můj dům chráněn, jsem na dovolené daleko klidnější a víc si ji užívám. Vím, že když se vrátím domů, najdu všechno tak, jak jsem to nedávno opustil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..