Elektrokolo vybírejte pečlivě

Pokud jdete vybírat klasické horské kolo, pak se určitě zaměříte na několik parametrů, které v konečném důsledku rozhodnou o tom, zda máte o vámi vybrané cyklistické kolo zájem či nikoli. Jestliže ale máte klasických jízdních kol už plnou hlavu a chtěli byste přejít na elektrokolo, počítejte s tím, že proces vybírání bude poněkud náročnější. Rozhodně se musíte důkladněji zaměřit na projížďku. Na klasickém jízdním kole během chvíle poznáte, jestli vám sedne. U elektrokola tomu tak být nemusí.

Elektrokolo vybírejte pečlivě

Nejspíš vám nemusíme říkat, že výběr elektrokola byste měli provádět ve specializovaném obchodě. V žádném případě se nezaměřujte na nejlevnější kousky nebo na obchody, které se nespecializují na jízdní kola. Většinou jde totiž o obchody, ve kterých není kvalifikovaný personál. Jinými slovy by vám nedokázali dobře poradit, protože jim jde s největší pravděpodobností jenom o to, prodat jízdní kolo, ať už klasické nebo na elektro pohon. Teď už tedy víte, že při výběru elektrokola se musíte v první řadě zaměřit na odborné obchody, kde vám jízdní kolo jednak připraví a jednak vám o něm sdělí více informací.

V obchodě se vás budou mimo jiné ptát i na důležité otázky, které následně obchodníkovi pomohou v tom, vybrat vám to správné elektrokolo. Jednou z těchto otázek je například fakt, k jakým účelům jízdní kolo na elektropohon chcete používat. Kromě toho bude také důležitá odpověď na otázku, jak často na něm budete jezdit? Pokud vám bude většinu času ležet v garáži nebo ve sklepě, pak asi uznáte za vhodné, že se můžete bez problémů dívat i na levnější kousky. Elektrokolo byste si měli vybírat v tom případě, že jste aktivním cyklistou a funkci na elektro pohon skutečně využijete.

I elektrokola se rozlišují

Elektrokola jsou dnes na stejné úrovni, jako ta klasická. Od horských, přes městská až po treková. Záležet bude na vás, k jakým účelům jízdní kolo budete využívat. To jsme vám konec konců sdělili i v předchozím odstavci. Ve specializovaném obchodě vám bezpochyby poradí. Nezaměřují se na to, kolik jízdní kolo stojí. Pokud uznají za vhodné, že vám skvěle padne i levnější varianta, nemají problém vám ji doporučit. V první fázi jim jde o zákazníka, teprve poté až o prodej. Samozřejmě musíte si umět dokázat vybrat ten správný specializovaný obchod s vysokým počtem hodnocení.

Nechoďte rozhodně do obchodu, o kterém nemáte žádné informace, včetně kontaktů, recenzí a referencí. Obchod by měl mít kromě odborného personálu také určitý servis. I o ten byste se měli zajímat. Přinejmenším by měl obsahovat předprodejní, záruční i pozáruční servis. To platí i na baterii, která u jízdních kol tohoto typu může po uplynutí několika měsíců odejít. Otázkou ohledně baterie přecházíme k dalšímu bodu, kterou je dojezd. Ten z větší části ovlivňuje síla samotné baterie a její kvalita. Nemyslete si, že jízdní kolo, na kterém je uveden dojezd v rozmezí od 80 do 100 km bude reálný. Musíte myslet na terén, který bývá v občasných situacích náročný. Reálný dojezd je následně o 20 km nižší.

Rada na závěr

Stále zůstáváme u dojezdu a baterie. Právě baterie je tzv. motorem jízdního kola tohoto typu, podobně, jako motor u motorového vozidla. Soustřeďte se na životnost baterie, ta by neměla klesnout pod 5 let.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..