Držiak fľaše na korman

Hneď v prvých dňoch používania našich nových bicyklov ma Olinka požiadala, či by som niečo nemohol urobiť s jej fľašou na vodu, či skôr držiakom. Jej nová Quanta totiž má inú geometriu rámu kvôli odpruženej prednej vidlici a jej obľúbená veľká deväťdecová fľaša z výletu do Klatov na Šumave sa jej do držiaka nezmestila. A menšia fľaša sa jej zase za jazdy celkom zle vyberala. Že či by som jej nenamontoval držiak fľaše na korman, aby sa nemusela so svojou nie celkom OK chrbticou k nej zohýnať. Skúsil som sa na taký držiak opýtať u nás v meste v jedinej cyklopredajni a servise.

„Také sa už dávno nevyrábajú“, odvetil mi majiteľ. Nechcelo sami tomu veľmi veriť a Olinku som upokojoval, nech to tých pár dní vydrží, že v Čechách na dovolenke celkom určite niečo kúpime. A pre istotu som kukol nejaké internetové obchody, keby ma sklamali aj tam. Samozrejme, že sa držiaky na bidony na korman vyrábajú a dokonca sa aj predávajú, niekoľko typov. To len pán Lipták by si mal doplniť vedomosti. Buď z dostupného tovaru alebo z metódy lepšieho zbavovania sa zákazníkov.

Quanta

V tomto ráme je naozaj miesto len na malú fľašu, tak pollitrovú.

Samozrejme, že keď sme navštívili v Jindřichovom Hradci prvú cyklopredajňu a servis požiadal som o nejaký držiak na fľašu na korman, ukázali mi dva, z ktorých som si mohol vybrať a hneď mi ho aj namontovali.

drziak flase

drziak flase

Držiak sa na kormanovú rúru pripína jednoduchým klipom, takže si ho môžete dať prakticky kamkoľvek. A tak isto ho môžete posunúť či natočiť do potrebného uhla. Držiak je vyrobený z húževnatého plastu a vyzerá pevne.

drziak flase

drziak flase

Olinka v ňom vozí sedemdecovú fľašu, ktorú sme tiež kúpili v Jindřichovom Hradci.

Počas jazdy na bicykli sa môže kedykoľvek napiť bez toho, že by sa musela zohýnať po fľašu dolu do rámu a potom sa tam s fľašou opäť triafať. Jazda je takto oveľa bezpečnejšia a pohodlnejšia.

spectra

Navyše sme aj držiak fľaše v ráme s nasúvaním zhora vymenili za kovový držiak s nasúvaním fľaše zboku. Oveľa lepšie sa s bidonom manipuluje a držiak sa dá namontovať s nasúvaním zľava alebo sprava.

Na dlhšie výlety v lete teda môže Olinka jazdiť s dvomi fľašami, pollitrovkou v ráme a sedemdeckou na kormane, na kratšie jazdy stačí jedna fľaša vpredu, pekne po ruke.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..