Dovolená na pronajaté chalupě

Často svým přátelům povídám o svých dovolených na kole a prohlížíme si spolu fotky. Když projevili zájem jet s námi na společnou dovolenou, protože už známe co a jak, jaké ubytování vybrat a které oblasti Čech jsou pro cykloturistiku vhodné, narazil jsem na jeden problém. Sehnat penzión s dostatečným počtem míst v jednom termínu a s přiměřeným vybavením je nemožné. Pro skupinu dvanácti lidí ale existuje řešení: pronajmout si chalupu.

Něco podobného už jsem absolvoval před lety v Orlických horách. Parta mladých lidí jsme si pronajali celou chatu u přehrady, společně podnikali výlety po okolí i se chodili koupat a vždy se domluvili, kdo bude mít službu v kuchyni, aby si ostatní užili dovolenou. Proto jsem stejný model ubytování v soukromí navrhl i teď.

Využil jsem k tomu službu nabízející ubytování v soukromí na internetu. Odkaz na stránku jsem rozposlal přátelům, aby jsme společně vybrali vhodný objekt, jestli má pro nás vhodně zařízené pokoje i dostatečně vybavenou kuchyň a jestli jim budou vyhovovat koupelny. Někdo se rád koupe, ale já s problémovou páteří dávám přednost sprchovému koutu.

kuchyne

Když se sejde parta lidí na dovolené, důležité je naprosté soukromí. Ne snad, že bych se bál, že nám někdo bude koukat do oken. Spíš se chci vyhnout tomu, že když se budeme v létě bavit dlouho do noci u ohniště, opékat buřty nebo grilovat ryby, že by snad sousedům vadila naše zábava. Ubytování v soukromí pro nás znamená, že nás nikdo neruší a my nikoho neobtěžujeme.

chalupa

Velkou výhodu takového pronájmu celé chalupy vidím v tom, že jednáme přímo s majiteli objektu, můžeme se spolehnout na čistotu a perfektní přípravu celého domu. A taky je velké plus to, že když cenu pronájmu rozpočítáme na více osob, tak se dostáváme na daleko lepší čísla, než u penzionů. A taky máme k dispozici podstatně větší prostor a lepší zařízení. Nemusím se bát, jakého souseda dostanu na vedlejším pokoji, protože je celá chalupa jen naše a své společníky si vybírám už před odjezdem na dovolenou. Jak v létě, kdy nás lákají lesy i voda, tak v zimě, když chystáme bujarou oslavu Silvestra. Ubytování v soukromí má zkrátka jen samé výhody.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..