Do zabezpečení jízdního kola se vyplatí investovat


Warning: Undefined array key "a" in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2

Warning: Undefined variable $wdbutton in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 86

Warning: Undefined variable $ppbutton in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 86

Pokud pořizujete cyklistická kola pro celou rodinu, měli byste svou investici o něco zvýšit, a to kvůli zabezpečení. Zabezpečit svá kola při různých výletech je totiž základní činností, kterou byste měli udělat ještě před tím, než své kolo opustíte. Znáte to, cyklistické stezky jsou plné malých hospod, kde si můžete dobít energii a dětem koupit například nanuky nebo jídlo. Jakmile se od kola vzdálí celá rodina, může toho využít nečekaná návštěva v podobě zloděje. Ti jsou na cyklistických stezkách běžně.

Do zabezpečení jízdního kola se vyplatí investovat

Ačkoli je doba o něco dále, nejčastější variantou, jak zabezpečit kolo lidé volí v klasickém zámku s řetězem. Ten používají i při zamykání jízdního kola ve sklepě nebo v kolárně, kde si kolo dává prakticky každý obyvatel daného panelového domu. Je pravdou, že se jedná o zabezpečení, ale na druhou stranu je potřeba vědět, že toto zabezpečení nepatří mezi ty nejúčinnější. Venku vám jízdní kolo zamčené na zámek s řetězem nejspíš nikdo během krátké chvíle neukrade, ale o zamčeném kole ve sklepě už stejná slova použít nemůžeme.

Dalším zabezpečovacím prvkem může být lankový zámek, který má v sobě zabudované elektronické zařízení. Opět se jedná o podobný princip, jaký jsme vám naznačili v předchozím odstavci, jen s tím rozdílem, že kromě samotného zámku má zabezpečovací prvek také elektronické zařízení, které začne vydávat nepříjemné a upozorňující zvuky, a to v momentě, kdy je s ním manipulováno. Zloděje to z větší části odradí, samozřejmě jde vždy o situaci, ve které se nachází. Jestliže nejsou zvuky slyšet a zloděj se pokouší kolo ukrást v noci ve sklepě, nejspíš se k němu postupem času dostane.

Mikročip v jízdním kole

Účinnější metodou je tzv. mikročip. Ten je zabudovaný na neviditelném místě, takže ho nemá zloděj šanci odtrhnout či odlepit. Mikročip funguje na bázi identifikace v případě, že se jízdní kolo ztratí. Mikročip sám o sobě není bezpečnostním prvkem. Pokud necháte kolo s mikročipem volně ležet, zloděj vám ho s největší pravděpodobností ukrade, protože si bude myslet, že není kolo nijak zabezpečeno. Zbytečné vyplňování a vyřizování s policií se můžete vyhnout ještě tím, že sáhnete po lankovém zámku, který je pevnější a hrubší, přinejmenším alespoň 8 až 12 mm. Ten totiž zloději tak snadno nepřestřihnou.

V neposlední řadě existuje spousta vhodných produktů na zabezpečení kola. Mezi ty další patří bezpečnostní stojany a držáky. Je to efektivnější než kolo zamknout například o malý kus plotu nebo jinou pomůcku. Kromě toho mohou mít držáky i jiné zajímavé a potřebné funkce, které ztíží práci zlodějům při krádeží kola. Záleží ovšem na tom, jak velký je váš finanční rozpočet a jak chcete svá kola zabezpečit. Doporučujeme vám však se tomuto tématu plně věnovat, abyste měli maximální jistotu v tom, že vaše kolo bude v bezpečí.




Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..