Dívčí kola jsou jinak stavěná


Warning: Undefined array key "a" in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2

Ježdění na kole je v českých zemích poměrně rozšířeným koníčkem, čemuž napovídá mimo jiné i přibývající počet cyklistických stezek. Nejedná se však o sport pouze pro dospělé, ale na kolech běžně jezdí i děti školou povinné. Velký zájem o cyklistiku v posledních letech projevují také mladé slečny, pro ně se vyrábí dívčí kolo 24. Vždy se jednalo primárně o chlapeckou doménu, nicméně se zdá, že to se v budoucnu změní.

Vybavení

Vzhledem ke zvýšené poptávce po dívčích kolech je pochopitelné, že narostl i zájem o různé doplňky, jež dokáží ocenit hlavně dívky. Helmy, dresy, rukavice a další nezbytnosti k jezdění na kole se dnes běžně vyrábějí i v provedeních, která dokáží oslovit i mladé holky.

Tento druh vybavení se od klučičího odlišuje nejen velikostí, ale hlavně designově a barevně. Už to není pouze unisex výbava pro každého, ale módní doplněk. Díky tomu se může každá mladá dáma cítit v sedle svého kola bezpečně a zároveň patřičně šik.

Vybavení je samozřejmě důležité, nicméně daleko podstatnější jsou samotná kola. Stejně jako u ženských verzí i dívčí bicykly se od těch klučičích v mnoha aspektech odlišují.

Hlavní rozdíly

Dívčí kolo 24 či jiná velikost se od toho klučičího liší již na první pohled, hlavně tedy díky rámu. Nejedná se však o jedinou odlišnost, kterou lze mezi chlapeckým a dívčím kolem nalézt.

Rám

Aby byl stroj daleko lépe ovladatelný, mají dívčí, potažmo ženská kola trochu jinak koncipovaný rám. Hlavní rozdíl tkví v horní rámové trubce. Ta bývá zkrácená, což má za následek lepší ovládání kola. Řídítka jsou totiž touto úpravou o něco málo blíže k sedlu. Většině dívek toto vyhovuje nejlépe, ovšem najde se i mnoho slečen dávajících přednost klasické úpravě.

Sedlo

Výběr správného sedla je mnohem důležitější než typ rámu. Dívčí a ženské modely bývají samozřejmě maximálně přizpůsobené potřebám křehčího pohlaví. Obecně platí, že dámská sedla mívají o něco menší délku a jsou v zadní části širší. Takové tvary více vyhovují ženské anatomii.

Hodně rovněž záleží na tvrdosti sedla. Měkké sedlo je vhodné pro kratší projížďky, tvrdší posezení naopak ocení dívky zvyklé na dlouhé cyklo túry.

Řídítka

Dívky mají o něco užší ramena než chlapci, čemuž se musí přizpůsobit i řídítka. Ta u kol pro holky bývají zpravidla o několik centimetrů kratší než na klučičích strojích. Ideální je koupit bicykl, jenž bude mít na řídítkách i rohy.

Rukojeti

Rukojeti by měly být u dívčích kol znatelně tenčí. V opačném případě se tím snižuje možnost kvalitního ovládání kola, případně se mohou dostavit i bolesti. Drobné dlaně na tlustých rukojetích doslova trpí.

Dívky mohou mít kvůli tomu problém dostatečně dobře ovládat brzdy, což může znamenat v konečném důsledku i pády. Proto je při volbě kola důležité myslet také na tento aspekt. I taková drobnost totiž může udělat z řízení kola nepříjemnou záležitost.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..