Dětské kolo od Amuletu

Když jezdí na kole rodiče, samozřejmě chtějí své vlastní kolo i děti. Pro ně je kolo nejen pro víkendové výlety krajinou, ale i prostředkem trávení volného času a zábavy s kamarády. Jaká dětská kola jsou vhodná pro každou věkovou kategorii? Na co si dát při výběru pozor?

V první řadě dbáme na kvalitu provedení a bezpečnost kola. Dětská kola musí vydržet dětské zacházení, které není vždy nejpřívětivější a dítě si nesmí na kole ublížit. Rám musí být pevný, nesmí praskat a sedlo i rukojeti musí umožnit bezpečné používání a ovládání kola. Dětská kola dále vybíráme podle věku a výšky postavy dítěte. U nejmenších dětí je vhodné, pokud dosáhnou nohama na zem i když na kole sedí. Bezpečnou oporu v začátku ježdění na kole poskytují balanční přídavná kolečka. Takovým kolem je například AMULET MINI 16″ pro děti předškolního věku.

Takovéto kolo pro nejmenší ratolesti se výborně hodí i na procházky s rodiči do parku, když na kočárek nebo odrážedlo je dítě už velké. Z tohoto kola ovšem váš malý potomek brzy vyroste, avšak kvalitní kolo využijete pro druhé dítě nebo ho výhodně prodáte na bazaru.

2015-amulet-20-team-black

Školní děti mají rádi horská kola Amulet s koly průměru 20 palců a přehazovačkou jako u dospělých horských kol. Amulet team 20 disponuje i odpruženou vidlicí a V-brzdami, na něm s potomkem bez problémů vyrazíte na cyklotúru do přírody. Pomocí rychloupínáku stavitelné sedlo dovoluje kolu „růst“ spolu s růstem dítěte a tak toto kolo využijete několik let, než doroste pro rám standardního horského kola.

Před námi je léto a letní prázdniny. Nechcete-li, aby vaše děti seděli pořád před počítačem nebo televizí, pořiďte jim dětská kola a ukažte jim, jak trávit volný čas aktivně a jak si užít léto a zábavu. Pobyt s kolem na čerstvém vzduchu jim prospěje a možná i vám přijde vhod si občas s dětmi vyrazit na koupaliště nebo do lesa.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..