Děti milují zábavné parky

Když poslední léta uvažuji o dovolené, tak vždy mám na mysli dovolenou na kole ve dvojici. Děti už jsou dávno velké, dovolenou tráví se svými přáteli. Za několik roků ale už budu uvažovat nad rodinnou dovolenou. Aby si potomci oddychli, vezmeme své vnuky a vnučky na dovolenou my. Jaké jsou možnosti trávení volného času s dětmi?

Pro sebe hledáme ubytování na klidném místě s možností vyrazit na výlet na kole do přírody nebo i města a vzdálenost desítek kilometrů nám nevadí. Máme rádi kopce a u vody to být nemusí. Popravdě si nedovedu představit, že by malé děti s námi zvládali padesátikilometrové trasy každý den a ještě je jim to líbilo. Abych se vyvaroval obvyklým problémům dovolené s dětmi, rád si o tom popovídám pokaždé, když se v penzionu sejdeme s rodinami s dětmi. Rodiče mají za sebou jak dobré, tak špatné zkušenosti a večer u grilu se se svými postřehy rádi podělí.

Samozřejmě, že i malé děti se rádi projedou na kole v pěkné přírodě. A je fajn, když se takový výlet proloží koupáním v rybníce. Ale celý týden jen jezdit a plavat je nebaví, i když si občas začutají na louce s mičudou. Dovolená s dětmi si vyžaduje mnohem více zábavných prvků. Je dobré pobyt v přírodě vystřídat něčím pohádkovým.

Nedaleko Jindřichova Hradce, mé oblíbené destinace, leží Kamenice nad Lipou. Z Hradce se tam dá dostat úzkokolejkou, takže i cesta sama bude pro děti atrakcí a zážitkem, který normálně nezažijí. A potom už je bude čekat Pohádková říše Fábula, kde potkají kašpárka, princeznu, vodníka, ježibabu nebo čerta. Když si užijí pohádek, vyzkouší si v tvořivé dílně vyrobit tričko nebo malovanou skleničku anebo jiný dárek. Hlavolamy potrápí jejich myšlení zábavnou formou a zvěřinec ukáže, jaká zvířata žijí na venkově a jak se o ně starat.

Nesmím zapomenout nabít všechny baterie do foťáku a připravit prázdné SD karty. Do digitálního rodinného alba přibude spousta fotografií a ty nejlepší nechám vytisknout ve fotoknize. Zůstane tak trvalá vzpomínka na léto v Jižních Čechách.

Jindřichohradecko je ideální místo, kam s dětmi vyrazit na dovolenou nebo krátký výlet. Samotné historické centrum města je zážitkem samo o sobě, doplněné prohlídkou zámku na břehu Vajgaru zanechá hluboký dojem. Mnoho restaurací a cukráren nenechá tuláky trpět hladem či žízní. Opravdu nedaleko je k třeboňským rybníkům či na druhou stranu do kopců České Kanady. Kromě čistého vzduchu tady děti najdou mnoho borůvek a jednu svačinku tak máte z krku 😉 Výlety můžeme podniknout jak zmiňovanou úzkokolejkou tak autem, do blízkého okolí pak na kolech, tak aby se děcka moc neunavili, ale aby měli z každého výletu zážitek.

A když je lesy a rybníky už nebaví a hradů jsme viděli moc, tak stále je tady zábavný park v Kamenici. Ten nabízí tolik různých podnětů a tolik zábavy, že to může být celodenní program pro malé děti i za špatného počasí. Nemusíme je držet na penzionu u televize nebo internetu, vezmeme je k hlavolamům nebo výrobě dárků v dílně či hrám s pohádkovými postavami. Zkusí si středověké vězení a útěk z něj či jiný dětský adrenalin. A pro nás starší to může být krátký odpočinek od neustále čilých dětí 😉

Pomezí Jižních Čech a Vysočiny je ideálním místem pro cykloturisty i pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci přírody i středověkých památek. Nezáleží, jestli dáváte přednost rovině s rybníky nebo kopci s lesy. Jestli chcete být sami nebo mezi lidmi. Ať bydlíte ve městě v hotelu nebo na vesnici v penzionu, všude je to blízko a vždy máte na dosah i dětský zábavní park. Na každoroční cyklodovolenou nebo víkendový cyklovýlet můžete vyrazit i když jsou s vámi malé děti, nudit se nebude nikdo z vás a všichni se zabaví.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..