Cykloturistika v Itálii

Ježdění na kole je v mnoha Evropských zemích rozšířeno především jako praktický způsob dopravy po metropolích (Paříž, Amsterdam). V posledních letech se však pro nadšené cykloturisty všeho věku i kondice v nabídce cestovních kanceláří rozšiřuje fenomén cyklistických zájezdů a poznávaní evropských zemí ze sedla kola.

Oblíbenou zemí pro tento typ dovolené se pomalu ale jistě stává Itálie. A to především díky stovkám a stovkám kilometrů kvalitních cyklostezek, které křižují celou zemi a spojují zajímavá místa s všudypřítomným památkám, jejichž prohlídky se dají velmi pohodlně prokládat zajížďkami a koupáním na zdejších plážích. Italská kuchyně překypující lehce stravitelnými pokrmy je rovněž více než vyhovující pro tento aktivní typ dovolené.

SONY DSC

Poznávání památek a koupání v jednom nabízí například trasy na západním pobřeží Itálie v oblasti Toskánsko, kde se dá po zdejších stezkách projet slavnými městy jako je Florencie a Pisa. Na východním pobřeží je velmi oblíbená oblast Gargano se stovkami kilometrů písečných pláží, azurovým mořem a malebnými historickými městy, jakými jsou například Termoli nebo Bari na pobřeží italského Jadranu. Jedním z nejnovějších objevů cykloturistů je Sardinie. Místní prázdné šotolinové stezky umožňují nádherné a klidné projížďky zdejší členitou přírodou plnou skal, bílého písku, azurového moře a historických památek.
Výhodou italských cyklostezek je fakt, že při jejich projektování bylo počítáno se všemi typy cyklistů. Proto i cyklovýlet v oblasti Dolomit okolo města Trentino nebo v hornatém Furlánsku na hranici se Slovinskem a Rakouskem zvládne každý. Dolomity nabízejí celkem více než 200 kilometrů cest a plánování trasy záleží čistě na vaší fyzické zdatnosti a chuti – vybere si každý, zapálený cyklista i rodina s dětmi.

biker

Velmi populární a hojně navštěvované jsou cyklostezky v kopcích okolo jezera Lago di Garda, které kromě klidných projížděk okolo jezera s mnoha nádhernými výhledy na zdejší rozmanitou krajinu nabízí i náročnější trasy s převýšením přesahujícím 2000 metrů. Ani zde však není vždy nutné trápit se do náročných kopců. Jako všude jinde i zde je na mnoha místech možné využít služeb lanovek.

 

autor: Tomáš Durčák


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Tomáš Durčák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..