Cykloturistika na elektrokole?
Proč ne!

Milujete výlety na kole, ale nebaví vás šlapat? Ještě relativně nedávno byste jednoduše měli smůlu. Museli byste se rozhodnout, jestli zůstanete doma, nebo se pořádně zapotíte. Dneska je všechno jinak a prim hrají elektrická kola neboli elektrokola. A o tom, že nejde jen o krátkodobý módní výstřelek, svědčí pravidelný meziroční nárůst prodejů. V roce 2015 se v České republice prodalo kolem 30 tisíc elektrokol, což je o 15 % více než v roce předešlém. Výrobci neusínají na vavřínech a neustále zlepšují parametry. Nižší hmotnost, lepší dojezd a příjemnější ceny možná nakonec přesvědčí i vás.

S vhodně zvoleným elektrokolem můžete i do terénu

Přestože je poptávka po elekrokolech vyšší než v minulých letech, v některých západoevropských zemích je ještě větší. Elektrická kola jsou velmi populární zejména v Německu a v Nizozemí. Nejde přitom jen o typicky městské modely – již nějaký ten pátek si přijdou na své i příznivci jízdy mimo zpevněné cesty. Výjimkou nejsou horská a trekingová kola, která slibují pohodovou jízdu i v terénu.

Trekingové kolo Kentoya RSEB-511 center drive
Trekingové kolo Kentoya RSEB-511 center drive

Investice do kvalitního modelu je zárukou skvělých zážitků v sedle

Co se týče ceny, Češi se poučili a na „noname“ elektrokola v nejnižší cenové relaci zanevřeli. Největšímu zájmu se těší modely v kategorii od 20 do cca 40 tisíc korun.

Sázkou na jistotu jsou elektrokola značky Kentoya, která je na českém trhu přes 22 let a její prioritou jsou levné skútry. V současné nabídce však nechybí ani stylová elektrická kola určená pro jízdu ve městě i v terénu.

Konkrétní technické parametry vás mile překvapí. V případě trekingového kola RSEB-511 Center Drive ujedete na jedno nabití až 70 kilometrů. Délka nabíjení by neměla přesáhnout 4 – 6 hodin a celkový počet nabíjecích cyklů atakuje tisícovku. Nedílnou součástí kola je inteligentní LCD displej a 10 převodový mechanismus od Shimana.

Trekingové kolo Kentoya RSEB-511 s dojezdem až 70 kilometrů
Trekingové kolo Kentoya RSEB-511 s dojezdem až 70 kilometrů

Jakmile poprvé sešlápnete pedál, pochopíte, proč jsou elektrokola tak populární. Nemůžete-li nejekonomičtější dopravní prostředek dovolit, pořiďte si jej na splátky bez navýšení. Více se dozvíte na www.kentoya.cz.Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..