Cyklolekárnička

Pre všetky motorové vozidlá je istý druh lekárničky a jej obsah predpísaný zákonom. Hoci môžeme polemizovať o tom, že zákon nám prikazuje za vlastné prostriedky udržiavať lekárničku v pohotovosti pre potreby ošetrenia cudzieho človeka a policajné orgány pod pohrúžkou pokuty skôr kontrolujú jej dátum trvanlivosti, ako by ich zaujímalo to, či ju človek je schopný použiť, autolekárničky majú svoje opodstatnenie. A čo na bicykli, vozíte svoju cyklolekárničku?


Svoj bicykel mám vybavený brašňou na korman, kde mám vždy svoj fotoaparát (vďaka nemu máte aj na tomto webe rôzne fotografie), náhradnú dušu, lepenie na duše aj základné náradie na jednoduché opravy na výletoch. A samozrejme balíček s náplasťami, obväzom a ďalšími drobnosťami, lebo nie len bicykel môže potrebovať prvú pomoc.

Ako už je z mojich článkov zrejmé, nepestujem divoké zjazdy z prudkých svahov pomedzi mohutné stromy ani kamenisté cesty, takže mi nehrozí ani zvýšený adrenalín ani zranenie z titulu jeho nezvládnutia. Považujem sa skôr za pokojného cykloturistu, vyhľadávajceho menej frekventované asfaltové cesty a lesné cesty. V najhoršom prípade poľné cesty a občas prejdem po lúke. Možno pre niekoho málo napínavé, ale mne to takto vyhovuje.

No i tak si uvedomujem, že môžem prísť k nejakému škrabancu, možno pri oprave bicykla, a tak si vozím so sebou rýchloobväzy (náplaste) rôznych šírok, nejaký ten obväz, dezinfekciu na rany. A pretože som po operácii bedrovej platničky a uvedomujem si riziko náhlej bolesti a následnú nemožnosť sa vrátiť bicyklom späť, tak aj nejaká tá tabletka proti bolesti a uvoľneniu stuhnutého svalstva je súčasťou mojej lekárničky na bicykli.

prsty

Pritom som nič, čo cyklolekárnička obsahuje, nemusel kupovať. Ako každý motorista, aj ja každé tri roky musím nahradiť povinnú autolekárničku, ktorej napriek tomu, že je stále zapečatená od výrobcu, skončila doba použiteľnosti. A tak jej obsah, ktorý je spravidla ešte použiteľný, použijem v kancelárii, klubovej dielni alebo na bicykli.

Vzhľadom na neustále sa znižujúcu kvalitu všetkého, čo sa dnes vyrába, odporúčam vždy na jar skontrolovať najmä samolepiace materiály, ako je leukoplast či omnipor alebo náplaste. Aby ste ich nakoniec na výlete nemuseli prelepovať ešte technickou lepiacou páskou, aby držali na svojom mieste. Staré alebo pochybné vymeňte za novšie, prípadne si tých pár kúskov pre istotu rovno kúpte v lekárni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..