Cyklodovolenka 2019 IV. – hrnčířský jarmark Kunštát

Nejen kolem živ je cykloturista a tak na každé dovolené máme naplánované i necyklistické výlety podle našich zájmů. Místa a termíny zajímavých událostí si zjišťujeme ještě doma. Do hledáčku nám padl hrnčířský jarmark v Kunštátě u Boskovic. Keramické nádoby a jiné výrobky zdobí naší zahradu a není jich nikdy dost. Podaří se nám kromě kocháni se také doplnit náš sortiment v zahradě?

I cestu autem rád pojmu jako kochací výlet a proto jsme v sobotu 14. září po časné snídani nezamířili dálnicí na ucpané Brno, ale objeli jsme ho pěkně přes Čejč, Slavkov, Jednovnici a Blansko a do Kunštátu přijeli krátce po deváté hodině přes křižovatku u Boskovic. Prakticky hned na začátku městečka jsme zapadli do dlouhé fronty aut, do které se spořádaně zleva připojovala fronta, která to vzala z hlavní o křižovatku dřív. Výborná organizační služba nás zavedla na veliké louky, vyhrazené na parkování a za opravdu mírný poplatek (co se o Českých Budějovicích říct nedá) jsme zaparkovali snad deset minut pěšky od náměstí. První bod pro organizátory.

Vrátili jsme se stejnou trasou zpět do města a v první hospodě využili nejen placené WC, ale i možnost občerstvit se po dlouhé cestě kávou, než se vydáme obdivovat kýžené keramické výrobky.

A že tady bylo lidí a že tady bylo co obdivovat! Spousty stánků, ale jen keramika nebo jídlo. Žádné cetky, zázračné pasty, rychlá lepidla, čištění brejlí. Jídlo nebo keramika. To se nám opravdu líbí.

A kulturní stánek s různými vystoupeními. O zábavu a spokojenost všech návštěvníků bylo postaráno.

Různých květináčů a nádob bylo k vidění i koupení nespočet. Když už jsme toho měli plné ruce, zašli jsme si procházkou k autu a vrátili se zpět. Samozřejmě jsme ochutnali i nějaké z místních specialit. Odpoledne jsme si opět prošli celé náměstí i přilehlé uličky, jestli jsme na něco nezapomněli 😉 a pak hurá zase kochací cestou kolem Macochy zpět do penzionu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..