Cyklodovolená 2014 IV. – Nová Bystřice a okolí 2.

Po návratu z první návštěvy Jindřichova Hradce jsme se podvečer rozhodli ještě pro krátký výlet po okolí Nové Bystřice, tentokrát opačným směrem, než poprvé. Počasí se totiž odpoledne umoudřilo, svítilo sluníčko a tak nešlo odolat.

Kousek od penzionu jsme objevili cedule, směrující návštěvníky města ke golfovému hřišti. Řekli jsme si tedy, že se tam pojedeme podívat. Sami sice golf nehrajeme, ale zvědavost nás přemohla. Nikdy předtím jsem se o výskytu golfového hřiště v okolí Nové Bystřice nedověděl, pravda je ale také i to, že jsem se o to nezajímal.

Vyrazili jsem tedy směrem západním a sledovali ukazatele i reklamu na domě. Kousek za Bystřicí je objekt policie, podle vzhledu se zřejmě jednalo o bývalý objekt ochránců hranic tábora míru a socialismu. Kolem areálu zatáčí doprava úzká asfaltka v dobrém stavu, která začíná stoupat.

Golf v Nové Bystřici
Golf v Nové Bystřici

Po obou stranách cesty se rozkládají udržované plochy golfového hřiště. Počet jamek a délky drah vám neřeknu, jak jsem psal, o golf se nezajímám. Areál se mi ale líbil.

Parkoviště u golfového penzionu
Parkoviště u golfového penzionu

Plochy jsou posety množstvím golfových míčků. Kdo ví, jak si majitelé poznají ty své?

Všude samé míčky
Všude samé míčky

Pokračovali jsme na kolech dále na východ až na rozcestí u rybníka Blanko. Doleva kolen něj vede cesta na hranici a do Rakouska, doprava do nedaleké vesnice Smrčná. I v podvečer tu vidíte lidi hrát golf.

Tréning dělá mistra
Tréning dělá mistra

Protože jsme plánovali jen krátkou vyjížďku, vzali jsme to doprava na Smrčnou. Projeli jsme vesnicí a za chvíli vjeli zpět do Nové Bystřice. Hned na začátku, kousek pod náměstím, je před křižovatkou (hlavní odbočuje doleva, vedlejší doprava na golfový areál) vlevo restaurace se zahrádkou. Zastavili jsme se na dobrou večeři a že maso tady umí připravit skvěle 😉 Kromě parkoviště pro auta mají i uvnitř zahrádky parkoviště pro kola a tady jsou cyklisté skutečně vítáni. Nevím, jak je to v hospodě uvnitř, tam jsem jen nahlédl skrz pootevřené okno, ale na zahrádce se posedět i pojíst dá, ceny jsou mírné a jídlo chutné. Na název restaurace si nevzpomenu, my jí říkali „U dvou sester“ podle dvou pohledných slečen, které nás tady první den obsluhovali. Je umístěna na dobrém místě při příjezdu do Nové Bystřice od západu a taky kousek pod náměstím, takže se sem dá bez problémů dostat i pěšky a není to daleko.

Takže po chutné večeři, jen nevím, proč tady restovaným játrům s omáčkou říkají „játra na roštu“, jsme vyjeli krátký kopeček na náměstí a kolem prodejny domácích a všelijakých potřeb (budu se ji věnovat v příštím článku) se dostali do penzionu Sluníčko. I navzdory špatnému počasí máme za sebou dva krátké výlety na kole. Mapku přikládám:

Route 2 785 179 – powered by www.bikemap.net


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..