Cyklistika s minimální námahou: Vychutnejte si jízdu na elektrokole

Chcete jezdit na kole a přitom si nejste jistí, jestli vaše zpohodlnělá fyzická kondice vydrží větší námahu na dlouhých trasách nebo stoupání do kopce? Jednou z možností, jak s jízdou na kole začít a přitom se hned po první jízdě úplně neuštvat, je pořídit si elektrokolo.

Pohon startuje při šlapání

Obyčejné jízdní kolo je doplněné o baterii, motor a ovládání, které vám bude pomáhat. Jezdí s elektromotorem kolem 25 kilometrů v hodině. Pokud pojedete bez elektromotoru, samozřejmě můžete dosáhnout rychlosti vyšší. Výkon elektromotoru je 250 Wattů a nastartuje se, jakmile začnete na kole šlapat. Pokud nešlapete, akcelerátor může elektrokolo uvést jenom do rychlosti maximálně cca 6 kilometrů v hodině.

Přilba vám zachrání život

Všechny ostatní zásady péče a provozu platí u elektrokola úplně stejně jako u obyčejného jízdního kola. Nepotřebujete žádný řidičský průkaz, STK, povinné ručení, registrační značku, nic takové. Prostě s elektrokolem zacházíte a provozujete ho, jako kdybyste měli obyčejné kolo. Kolo samozřejmě můžete převážet vlakem či cyklobusem. Výbava i design kol jsou velmi dobré. Dospělí při jízdě dokonce ani nemusí nosit přilbu, ta je povinná pouze do 18 let. Je ovšem na vás, zda si ji vezmete nebo ne. Pamatujte ale, že jde o vaše zdraví a přilba vám může zachránit život. Určitou nevýhodou je ovšem vyšší váha kola, což poznáte třeba při transportu kola nebo také při vybité baterii. Některá vybavenější elektrokola mohou dosáhnout třeba i hmotnosti až 30 kilogramů.

elektrokolo A2B Hybrid
elektrokolo A2B Hybrid v Třebíči

Levná jízda, při které se nezpotíte

Jízda na elektrokole má řadu výhod. Pohodlně pomocí elektromotoru vyjedete do kopce, aniž byste se zpotili. Přitom se dá jedno nabití baterie s pohonem motoru ujet dokonce například až 130 kilometrů, což vám pohodlně vystačí třeba i na delší víkendový výlet. Baterii, která elektrokolo pohání, se dá nabít kdekoli, pokud je k dispozici elektrická zásuvka. Stačí vám na to pouhé 3-4 hodiny. Náklady na jízdu jsou velmi nízké, činí cca 0,05 Kč. V případě, že se baterie vybije, stále ještě existuje možnost, dojet na ruční, tedy pardon nožní pohon.

Stačíte i zdatným sportovcům

K čemu se elektrokolo hodí? Výborné je pro jízdu na nákupy, do školy, do zaměstnání. Ideální je jízda ve městě, při které dosáhnete velmi příznivé rychlosti. Nemusíte se ovšem bát ani kopců. Vynikající je elektrokolo v případě, že byste rádi sportovali, ale zatím si nejste jistí svojí kondicí. Můžete použít elektrický pohon a postupně se dostat na vyšší výkonnost. Díky elektrickému motoru budete při jízdě stačit i mnohem zdatnějším cyklistům. To může vyřešit třeba sportovce, kteří by rádi vzali na výlet i svůj dámský protějšek, ale tomu se vidina jízdy do kopců příliš nelíbí. Pokud bude mít dáma elektrokolo, jistě vzroste její chuť se projet.

Výborný nástroj na hubnutí

Pokud chcete hubnout, i pro vás je elektrokolo výbornou volbou. Nejlépe se totiž tělesný tuk odbourává, pokud provozujete delší tělesnou aktivitu s nízkou intenzitou. Právě elektrokolo vám umožní podnikat delší vyjížďky s námahou, která bude dokonale vyhovovat vaší kondici, a postupně si tuto kondici budete moci zvyšovat. Také budete pomalu a postupně, tedy zdravě shazovat nadbytečné kilogramy. Tento typ kola je vhodný i v případě, že trpíte chronickými zdravotními problémy, které omezují váš pohyb, například bolesti kloubů. Díky elektrokolu se budete moci pohybovat, sportovat jako kdybyste byli zdraví. Bezvadným řešením je elektrokolo také v případě, že chcete brát na výlet i celou rodinu a potřebujete s sebou vozit i batožinu. Takto se budete méně namáhat, a přitom s sebou bez potíží odvezete všechno potřebné. Dokonalé je elektrokolo také pro seniory, kterým umožní podnikat výlety i do vysokého věku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

4 thoughts on “Cyklistika s minimální námahou: Vychutnejte si jízdu na elektrokole

  1. DObrý den, děkuji z článek. Jen jen se chtěla zeptat na zkušenosti s danými značkami je jich totiž opravdu velká tzáplava.

    1. To je pravda, hlavně záplava kol z číny, to je nepřeberný, já mám dobrou zkučenost se značkou lectron. Mrkněte.

      1. Hodně kol je z Č9ny. Dokonce i renomovaní výrobci vyrábějí kola v Číně. Původ v Číně není automaticky známkou nekvality.

  2. Manžel si koupil také kolo Lectron, mohl si ho předtím vyzkoušet a já už o tom přemýšlím také. Normální kolo mě už nelákalo, ale tohle je plus pro nás lenochy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..