Čistiace a mazacie spreje

Cykloturistika je krásny koníček, ale neznamená to len jazdu bicyklom po krajine a kochanie sa pohľadmi po okolí. Občas potrebuje náš dvojkolesový spoločník údržbu a zvlášť to platí po skončení sezóny alebo po jazde v daždi či búrke, ak nás zastihne takéto počasie na výlete a nemáme možnosť sa pred dažďom skryť. Okrem náradia prídu vhod aj prostriedky na čistenia a mazanie. Nie každý však má možnosť zájsť do obchodu vo vedľajšej ulici a kúpiť si ich tam.

Dnešné technické vymoženosti umožňujú nie len využívanie moderných materiálov pri konštrukcii bicykla, ale aj nákup čohokoľvek, hoci ste ďaleko od metropol a nákupných miest. Jednoducho cez internet nakúpite v ktoromkoľvek internetovom obchode a necháte si tovar doručiť aj na poslednú samotu.

A to aj v prípade čistiacich a mazacích sprejov na bicykle. Raz za čas treba reťaz bicykla odmastiť, vyčistiť a znova namazať. Aby dlho vydržala, aby nekládla zbytočne veľký odpor cyklistovi pri jazde a aby odolávala vlhkosti a teda aj korózii. Obyčajný olej sa nehodí, pretože na seba viaže prach a piesok a odfrkáva z reťaze. Teda špiní okolie aj nohy cyklistu a spolu s prilepeným prachom pôsobí na reťaz aj kolieska ako brúsna pasta.

Sprej na reťaze

Starostlivosť o bicykle a ich pohonné mechanizmy môže pomôcť predĺžiť ich životnosť. Na jednej strane to znamená, že znižujete náklady na svoj koníček, na druhej strane, že budete dlho jazdiť na tom istom bicykli 😀 Ale aj to, že svoj starší stroj, avšak v dobrom stave, môžete vždy dobre predať a kúpiť si stroj nový. Investovať do kvalitných prípravkov sa oplatí a v prípade nákupu cez internet ušetríte ešte aj svoj čas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..