Chcete si užít svoje kolo? Vydejte se na poznávací cyklozájezd do zahraničí

I když už se dětské prázdniny přehouply do své druhé poloviny, stále ještě vrcholí doba dovolených. A proto se nabízí otázka, proč poznávat na kole jenom své nejbližší okolí a svoji zemi, kterou velcí nadšenci už mají většinou projetou křížem krážem? Proč se nevydat jinam? Proč nezkusit poznávat na kole také další evropské země? Cyklozájezdy jsou ideální příležitostí, jak spojit příjemné s užitečným.

Kombinace příjemných zážitků se zlepšováním tělesné kondice

Můžete vyrazit poznávat dosud nepoznané a přitom si na kole úspěšně zlepšovat svoji tělesnou kondici. Různé cyklozájezdy bývají velmi dobře namíchaným koktejlem poznávání, odpočinku a sportovního výkonu. Navštívíte nová místa, která dosud neznáte, vychutnáváte si ty nejlepší prověřené cyklotrasy a k tomu jako bonus ještě nové zážitky spojené s lokalitou, ve které se nacházíte. Můžete třeba pořádat i cyklistické tematické zájezdy, záleží na tom, jaké jsou vaše zájmy, zda vás láká koupání, hrady a zámky, víno, krajina, pamětihodnosti.

Předsezónní a posezónní termíny jsou nejlepší

Navíc pro zájezdy na kole, respektive kombinované s dopravou na kole a autobusem jsou nejlepší předsezónni nebo posezónní termíny. Tehdy není už tak extrémní horko, i když počasí je většinou už nebo ještě poměrně stabilní. Klima je tehdy výborné pro dlouhé projížďky na kole, takže máte šanci si cestování skutečně užít. Termíny jsou proto nejvhodnější v květnu a červnu a na konci srpna a během září – toto období právě nastává. Tehdy jsou nejlepší teploty na cesty na kole a zároveň už nejsou silnice tak plné, jako v hlavní sezóně, takže se jede výborně.

Křížem krážem po ostrovech

Můžete se třeba vydat na kole poznávat nějaký ostrov na jihu Evropy, dejme tomu Korsiku. V takovém případě je program kombinací poznávání známých korsických měst a pamětihodností, dopřejete si jízdu v horách a sjezd z nich i průjezd malebnou krajinou podél moře. Samozřejmě zde nechybí ani dostatek času na koupání v moři a povalování na pláži. Například zůstanete několik dní na jednom místě u moře a můžete si tak užít koupel v mořské vodě a zároveň s pomocí autobusu cestovat na zajímavá místa a na kole se vracet zpátky do cílové destinace.

S kolem se dá cestovat i na jachtě nebo po horách

Využít můžete třeba i cyklojachtu a vydat se například na chorvatské ostrovy. I zde jde o dokonalou dovolenou. Budete na jachtě obdivovat krásy pobřeží, které si budete moci na cyklovýletech po pevnině osahat na vlastní kůži. V noci cyklojachty vždy kotví v přístavech nebo zátokách. Ve dne máte dostatek prostoru a času na vytažení kol a pořádání výletů na nich. Střídají se místa, která můžete využít ke koupání a cyklojízdě, užijete si i koupání nebo dokonce potápění v moři. Zažijete tak mnohem více věcí než jindy.
Milovníci horských vrcholků se s kolem mohou vydat třeba na zájezd do Alp. Tady si beze spěchu užijí jízdy po cyklostezkách i horských silnicích. Stoupání přitom usnadňuje autobus nebo kabinková lanovka.
Jiným lákadlem je třeba zájezd na kole za vínem, tímto způsobem se dá projet například rakouské údolí Wachau.

Můžete klidně poznat i celou zemi

Pokud máte více času a můžete si dopřát delší například třítýdenní dovolenou, za tuto dobu zvládnete poznat pomocí autobusu a kola klidně i celou zemi. Výhodou je, že cyklistické etapy mají obvykle více variant, takže si můžete vybírat vždy konkrétní podle svých fyzických možností. Zkuste třeba zemi neznámou, dejme tomu Portugalsko na kole. Projedete hory, národní parky, mořské pobřeží. Podíváte se i do historických měst včetně metropole Lisabonu. Cyklozájezdy jsou zajímavou formou dovolené a byla by velká škoda nějaký z nich nevyzkoušet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..