Budapešť je krásná metropole plná zajímavých turistických příležitostí

Budapešť je jedním z nejvíce podceňovaných evropských měst, přitom je to obrovská škoda, protože se jedná o metropoli mnoha tváří. V následujících řádcích vám představíme několik zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Pamatujte na to, že jeden den vám však nevystačí. Objednejte si ubytování či hotel na portálu Hotely.cz.

Rybářská bašta

Rybářská bašta byla postavena na konci 19. století a navzdory tomu, že denně přiláká tisíce návštěvníků, je stále ve skvělém stavu. Její konstrukce obsahuje 7 věží, které představují 7 magyarských kmenů, jež založily národ, a místo je volně přístupné. Je to také místo, odkud je pravděpodobně nejlepší výhled na Budapešť.

Řetězový most

V době svého vzniku na konci 19. století byl řetězový most největším visutým mostem v Evropě. Spojuje Budín s Peští a je rozhodně nejpůvabnějším z městských mostů, takže se přes něj během svého pobytu určitě někdy vydejte.

Hősök Tere (Náměstí hrdinů)

Jestliže už máte ubytování v Maďarsku, rovnou si naplánujte také výlet na opační konec Andrassyho ulice, kde se nachází Náměstí hrdinů, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a vzdává hold 1000. výročí založení Maďarska.

Lázně Gellért

Říká se, že jsou to nejfotografovanější veřejné lázně v Budapešti. V blízkosti jsou i různé hotely v Budapešti, a tak můžete mít lázně jen pár kroků od ubytování.

Dunaj

Řeka Dunaj je to, co odděluje Budín od Pešti a nabízí skvělé noční plavby na večeři jako pomalejší a uvolněnější způsob, jak večer ocenit světla Budapešti.

Budovy parlamentu

Maďarský parlament (známý také jako Dům národa) je jako vystřižený z filmové sady o Harrym Potterovi. Je to také třetí největší budova parlamentu na celém světě a zvenčí je nejpůsobivější, zejména na protějším břehu Dunaje, kde si budovu můžete prohlédnout v celé její kráse.

Muzeum užitého umění

V Budapešti se nachází celá řada působivých architektonických expozic, ale jedna, kterou byste si neměli nechat ujít, je trochu větším překvapením. V Muzeu užitého umění se nachází působivá sbírka a také úžasná střecha pokrytá taškami Zsonay (stejnými jako Matyášův kostel).

Podívejte se tedy na hotely v Budapešti a okolí a užijte si spoustu zábavy.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..