Bezpečná jízda začíná maximálním soustředěním

Jízda na kole vyžaduje jisté schopnosti. Pokud vaše schopnosti nejsou dostačující, v žádném případě byste neměli jezdit po silniční komunikaci, kterou využívají osobní i nákladní automobily. I přes to, že na jízdní kolo můžete usednout kdykoliv, bez toho, aniž byste museli podstoupit testy či řidičské oprávnění, je důležité znát alespoň základy týkající se dopravy. To platí především o dopravních značkách. V případě, že je neznáte, můžete snadno způsobit dopravní nehodu, která vás nebo jiné účastníky ohrozí na životě. Jak tedy jezdit na jízdním kole opatrně? To si povíme níže.

Opatrnost, opatrnost a opatrnost!

Opatrnost je základem úspěchu. Je pravdou, že i ve chvíli, kdy jste maximálně opatrní se můžete stát účastníkem dopravní nehody. Na silnici totiž nejste sami. Snažte se tak vyhýbat nebezpečným místům. Kde vede cyklistická stezka, jezděte po ní. Ta vás chrání před nebezpečím, které se na silnicích odehrává. Od toho tu tyto trasy jsou, abyste je využívali v maximální míře. K prvotním bezpečnostním prvkům patří helma. Helma vás chrání před úrazem hlavy a snižuje tak riziko trvalých následků. Neustále myslete na to, že hlava patří k důležitým částem těla.

Zároveň nezapomínejte, že je hlava velice citlivá část těla. Jakýkoliv úraz či úder může přinést zdravotní problémy, kterých se už nikdy nemusíte zbavit. Možná si říkáte, proč vás strašíme, ale věřte nám, že je lepší vás strašit, protože v momentě, kdy je už pozdě, nic vám bohužel nepomůže. Jezdíte opatrně? Děláte správně. Důležité je však vědět, že nejste na silnici sami. To, že jezdíte opatrně neznamená, že se nemůže stát dopravní nehoda. Snažte se tak předvídat, jak zareagují ostatní účastníci silničního provozu. Jedině tak opět snížíte riziko jakýchkoliv problémů.

Nikdy nepouštějte řídítka!

Vidíte hezkou slečnu nebo slečny vidí hezkého muže? Chcete udělat dojem, a tak pouštíte řídítka? Děláte obrovskou chybu. Jakákoliv situace vás nyní ohrožuje, protože než dáte ruce zpět na řídítka, může uběhnout i vteřina času. Právě tato vteřina času může způsobit dopravní nehodu. Dalším prvkem, jak na bezpečnou jízdu je maximální soustředěnost. V žádném případě neposlouchejte za jízdy hudbu ve sluchátkách. Neslyšíte totiž dění kolem sebe. Opět tak riskujete možnou dopravní nehodu. Je potřeba vědět, co se děje kolem vás, abyste mohli včas zareagovat.

K dalším bezpečnostním prvkům patří světla a výborný technický stav jízdního kola. Jestliže pojedete na jízdním kole, které sotva drží pohromadě, riskujete tím nejenom své, ale i cizí zdraví. Jízdní kolo by se mělo čas od času nechat zkontrolovat odborníky. Zvlášť v momentě, kdy poprvé v nové sezoně usedáváte na jízdní kolo. Nechte tedy stav vašeho jízdního kola prověřit a získejte pocit bezpečí. Na závěr zapomeňte před jízdou a při jízdě na alkoholické nápoje. Pokud vás chytí policie, hrozí vám podobná sankce, jako při řízení osobního či jiného vozidla. Věnujte se tedy plně řízení jízdního kola a alkoholické nápoje si dopřejte až tehdy, kdy jízdní kolo odložíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..