Alkohol a cyklistika

Jezdíte na jízdním kole čistě jenom pro zábavu? Nezáleží vám na tom, kolik za den ujedete kilometrů? Považujete jízdu na kole za druh odpočinku a stačí vám, když na něm zvládnete alespoň 20 km? Nic se neděje, pokud však znáte základní pravidla, která se týkají nejčastějších pokut. Co si budeme povídat, žijeme v České republice, a tak vám nejspíš nemusíme sdělovat, za co nejčastěji dostávají cyklisté pokutu. Je to alkohol. Právě ten je na jízdním kole dost často podceňován. Co je potřeba vědět o alkoholu na jízdním kole? Následujte nás.

Alkohol na jízdní kolo nepatří!

Každý vášnivý cyklista si dopřeje pivo. Není na tom nic špatného. Pokud i vy patříte mezi tyto cyklisty, nemáte se za co omlouvat. Jen musíte vědět, kde je hranice. Jestliže plánujete sedět v restauraci nebo hospůdce minimálně hodinu a půl, pak si pivo dopřát můžete. Rozhodně byste to ale neměli s pitím alkoholických nápojů přehánět. Platí to pochopitelně i o samotném pivu. I z piva se dá opít. O to více v den, kdy teploměr ukazuje přes 30 stupňů celsia. Jak se říká, slunce a teplé dny podporuje alkohol v těle. Jinými slovy zvládnete menší množství alkoholu.

Nyní se vrátíme k pokutě. Ačkoliv policie hlásí malé množství podnapilých cyklistů, nesmíme na ně zapomínat. Pokuta se za alkohol na jízdním kole může vyšplhat až na hranici 75 tisíc korun, jako je tomu u řízení pod vlivem alkoholu za volantem. Tomuto finančnímu postihu věří opravdu jen malé množství lidí. Věřte nám však, že se výše uvedená částka skutečně zakládá na pravdě. Záleží ale na tom, kolik cyklista nadýchá. Bude-li se hodnota pohybovat do jedné promile, čeká cyklistu pokuta až do výše 20 tisíc korun. Ve chvíli, kdy cyklistovi naměří vyšší hranici, pokuta se může zvýšit až na maximální možnou výši, kterou je 75 tisíc korun.

Dobře si to rozmyslete!

Každým rokem se ale čísla podnapilých cyklistů snižují. I přes to, že to stále ví malé množství cyklistů, rok od roku se počet zvyšuje, co se týče znalostí ohledně alkoholu na jízdním kole. Cyklisté se tak postupně dozvídají, že pod vlivem alkoholu mohou dostat stejnou pokutu, jako v automobilu. Kromě toho hrozí cyklistům i tahanice, jež mohou trvat až pár měsíců. Je to zapříčiněno převážně správním řízením. Alkohol na jízdním kole totiž policie nevyřeší na místě a cyklista je tak ohlášen na správním řízení, kde se na tomto činu pracuje.

O to dražší bude finální proces. Proto se zde pokuty pohybují až do výše 75 tisíc korun. Celý proces, jak již bylo sděleno trvá i několik měsíců. Je tedy potřeba se připravit na dlouhý boj, který v konečném důsledku nelze vyhrát. Snažte se alkoholu vyhýbat, pokud víte, že na jízdní kolo nasednete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..