Ale je cyklistov na cestách!

Druhá májová nedeľa svojím počasím priam lákala všetkých bicyklovania chtivých na cesty a cestičky, prevetrať po zimnej prestávke svoje dvojkolesové tátoše. Teplota okolo dvadsať stupňov a slnečno, to bolo ideálne počasie na prvý krátky výlet po okolí. Na svojej ceste som stretol množstvo cyklistov aj dvojíc, ako si vychutnávajú jarné kilometre aj slnečné počasie.

Škoda len, že som ich videl spoza volantu svojho auta a nemohol sa k nim pripojiť. Tak som im len tíško závidel, s bezpečným odstupom som predbiehal tých, čo išli mojím smerom a pozorne sledoval tých v protismere. A myslel na to, kedy budem mať čas sám si sadnúť na bicykel a šliapnuť do pedálov. Kedy budem môcť opäť spoznávať okolie môjho mesta, vychutnávať si samotu v prírode a otestovať si svoju kondíciu.

Pretože teraz na bicykel nemôžem ani pomyslieť. S priateľkou zakladáme úplne novú záhradu a preto venujeme každý voľný čas nie len cez víkendy ale aj po pracovnej dobe prácam, ktoré majú zabezpečiť založenie budúcej úrody. Sadíme ovocné stromy a kríky, vybudovali sme vyvýšené záhony aj iné zariadenia na pozemku. Tento rok je pre nás kľúčový a preto sa môže ľahko stať, že ani obvyklú cyklodovolenku tento rok neabsolvujeme 🙁

Na druhej strane sa nemôžem sťažovať, že by som bol úplne bez kondície. Práca v záhrade je fyzicky náročná, posiluje nie len ruky, ale aj nohy. Takže ak si konečne sadnem na bicykel, nemám obavy že by som nevládal pedálovať.

cyklokosacka

Ešte ma napadlo, že by som mohol popoludní jazdiť do záhrady na bicykli, lenže aj keď je to len sedem kilometrov, po ceste je celkom strmý kopec a večer by som mohol mať problém sa naň vyštverať. Nehovoriac o tom, že vozievam v aute veľa vecí, ktoré by sa mi na bicykel nespratali. Riešením by bol elektrobicykel a nákladný prívesný vozík, ale toto riešenie by bolo momentálne naozaj nákladné, myslím finančne.

Moja cyklosezóna je zatiaľ stále otvorená, stále svieti svetlo na konci tunela. Záhradu koncipujeme do permakultúrneho spôsobu, takže by nemala vyžadovať veľa pravidelne sa opakujúcej činnosti pre jej udržiavanie. Keď ju založíme a upraceme po predchádzajúcom majiteľovi, budeme mať viacej času aj na iné hobby. A na výlety na bicykloch sa už teraz tešíme. Tým, ktorí máte možnosť vyraziť na bicykle už teraz, fandíme a keď vám z auta zakývam, verte že sa stále cítim tiež ako cyklista.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..