Aký bol rok 2013?

Rok 2013 skončil a kým nás zavalí práca nové roka 2014, využijem pár posledných pokojných chvíľ, aby som zrekapituloval práve skončený rok. Pokúsim sa o dva pohľady. Jednak ten cyklistický a druhý ako správca tohto webu.


Ako cyklista, či skôr cykloturista, môžem byť viac-menej spokojný. Viac preto, že som po dvojročnej pauze, spôsobenej náhlym „vyskočením“ platničky L5S1 a urgentnej operácii a následnej rekonvalescencii, sa dokázal vrátiť do sedadla horského bicykla a opäť brázdiť poľné a okresné cesty a cyklotrasy. A to bez toho, že by mi bicyklovanie spôsobovalo bolesti alebo zhoršovalo zdravotný stav.

Po opatrnom začiatku, kedy výpadok kondície bol citeľný a „potupne“ som do niekoľkých kopcov musel bicykel aj tlačiť, sa mi podarilo v priebehu leta kondíciu postupne nabrať späť a ku koncu jesene už som mal pocit, že jazdím ako predtým. Aj keď cyklocomputer ukazoval na konci trasy väčšinou o dva km/h nižší priemer, ako v minulosti. Čiastočne preto, že nevydržím v sedle viac, ako hodinu, hodinu a pol a potrebujem prestávku a občas nestojím, ale jednoducho bicykel tlačím, aby som sa hýbal ale nesedel.

Menej spokojný som preto, že sa mi nepodarilo urobiť si plánovanú dvojtýždňovú cyklovolenku na Krnovsku, keďže priateľka v novej práci dostala len týždeň dovolenky, ale aj tak sme si narýchlo spravili dovolenku s bicyklami v Mikulove a okolí. A koncom augusta sme chýbajúce kilometre naháňali v Slovenskom raji počas predĺženého víkendu. Práve tu sme mali pocit navrátivejšej sa kondície a nerobili nám problémy ani kilometre ani výškové metre. Súčasne sme si odskúšali oblečenie do chladnejších dní, tak dúfam, že na jar nebudem fajnový a vyrazím na cesty o pár týždňov skôr, ako až v máji 😉

Onen Svět
Onen Svět

Prešli sme aj cesty po našom okrese a hoci ešte nedáme stovku v kuse, ďaleko od nej nie sme. Rovnako sme tohto roku neabsolvovali náš obľúbený výlet z Dudiniec cez Klastavu na Sitno a späť.

S chorobou a maródkou tiež súvisí ďalší nesplnený cieľ, a to výmena bicyklov za nové. Aspoň mám ešte chvíľu čas rozmýšľať, či zostať na 26″ horských alebo prejsť na 28″ crossové. V každom prípade už chceme odpruženú prednú vidlicu, naše chrbtice si zaslúžia trochu komfortu.

Čo ma mrzí je, že som na tomto webe nestihol články z dovolenky v Mikulove a v česko-rakúskom pohraničí. Mám z dovolenky spústu fotiek aj zážitkov, ale pre pracovné vyťaženie sa mi nedostáva času. Keďže som bol spokojný, tak články by určite vyzneli pozitívne a web by nepôsobil, že všetko len kritizujem. Sľubujem do jari všetko dobehnúť, aby ste si tak mohli pri rozhodovaní, kam v lete na bicykli vyraziť, vybrať aj z mojich trás a doporučených miest.

Zrcadla na obou našich kolech
Zrcadla na obou našich kolech

Čas mi berie práca na ostatných komerčných webových projektoch. Nedávno som spustil web o dovolenke v Thajsku a prerábam svoju fotogalériu. A samozrejme pripravujem nové weby, aby som si zarobil aj na tohoročnú dovolenku aj na nové bicykle 😉

Na tomto webe som spustil diskusné fórum, ktoré je ale aj vďaka zatiaľ nízkej návštevnosti webu prakticky prázdne. Ja sľubujem, že popracujem na zvýšení návštevnosti a vy mi sľúbte, že budete diskutovať 😀

Takže starý rok 2013 je za nami, hor sa napĺňať predsavzatia v tom novom roku 2014. Nech nám telo slúži, bicykel poslúcha a defekty sa nám vyhýbajú. Veľa spokojných kilometrov na našich dvojkolesových tátošoch na chlebový pohon, priatelia!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..