Aký bol môj cyklistický rok 2015?

Som rekreačný cyklista, či skôr cykloturista. Na bicykel sadám len v dňoch voľna s cieľom povoziť sa po krajine, trochu si zašportovať, ale prevážne sa pokochať nádhernou krajinou. Využívam dni pekného počasia, kedy nie je priveľmi horúco, teda nie sú teploty nad tridsať stupňov s ostrým slnkom nad hlavou, ale ani nie je zima pod 15 stupňov a nefučí vietor, ktorý by ma brzdil po opustených okresných a lesných cestách. Koľko som najazdil v minulom roku?

V roku 2014 som sa naplno vrátil k bicyklovaniu po úspešnej operácii bedrovej platničky. Kúpil som si nový bicykel Author Dexter s odpruženou prednou vidlicou a kotúčovými brzdami a absolvoval na ňom dvojtýždňovú cykodovolenku v Českej Kanade. A tešil som sa na pokračovanie tohto trendu aj v roku 2015.

Začiatkom jari ma „postretol“ značný výdavok a v lete nasledoval neplánovaný pokles mojich príjmov. V tejto situácii som sa rozhodol, že obvyklú dvojtýždňovú cyklodovolenku v Čechách vynechám a budem jazdiť len po okrese. Lenže tejto myšlienke nebolo veľmi naklonené ani počasie a tak som vo výsledku v roku 2015 na bicykli najazdil len čosi vyše 700 kilometrov. Čosi vyše polovice toho, čo v roku 2014.

Pretože som v roku 2014 schudol asi 14 kilogramov a novú váhu cca 84 kg som si udržal stabilne aj do konca roku 2015, tak som nemal žiadne vážnejšie problémy s operovanou chrbticou a aj sa mi lepšie jazdilo do kopcov 😉 Samozrejme, že keď som nemohol v lete jazdiť podľa svojej chuti, tak som trochu cvičil cviky na posilnenie chrbtového a brušného svalstva a som stále v dobrej kondícii.

Systematicky pracujem na tom, aby som v lete opäť vyrazil s priateľkou na dva týždne niekam do Čiech a užil si cyklistickú dovolenku spojenú s poznávaním krajiny a kultúrnych pamiatok tak, ako to bolo u nás zvykom v minulosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..